Jura tabletki odkamieniające

Jura tabletki odkamieniające – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Dobra dawka kofeiny przynosi wiele korzyści. Kawa ma również zdolność do poprawy pamięci. Nie wspominając o korzyściach odżywczych, jakie zawiera filiżanka kawy. W związku z tym szkoda byłoby pozbawić się wszystkich zalet tego tak cenionego napoju z powodu złej konserwacji ekspresu do kawy lub awarii spowodowanej błędem w obsłudze. Jura tabletki odkamieniające przychodzą z pomocą byś mógł zadbać o swój ekspres w domowym zaciszu.

Jura tabletki czyszczące jak używać – kompletny przewodnik

Wapień to wróg Twojego ekspresu do kawy. Cała woda, z wyjątkiem wody zdemineralizowanej (woda niezdatna do spożycia), zawiera ją w większym lub mniejszym stężeniu. I dlatego Twój ekspres do kawy od czasu do czasu musisz odkamieniać. Niewłaściwa konserwacja urządzenia grozi pogorszeniem jakości kawy. Tabletki czyszcząca Jura to najprostsze i najbardziej satysfakcjonujące rozwiązanie.

Tabletki odwapniające Jura – poradnik

W każdej filiżance kawy znajduje się 10% dziennego zapotrzebowania na witaminę B2, 5% na witaminę B5, 3% na potas i mangan oraz 2% dziennego zalecenia na witaminę B3 i magnez. Generalnie można powiedzieć, że aby zachować te właściwości, ekspres powinno się odkamieniać co 100-150 filiżanek.

Wiele ekspresów do kawy mówi nawet, kiedy należy je wyczyścić. Liczba ta zależy również od rodzaju użytego ziarna. Tłuste ziarna sprawiają, że maszyna jest bardziej brudna i konieczne jest częstsze czyszczenie. Ważne jest, aby czyścić ekspres do kawy tabletkami czyszczącymi Jura co najmniej raz na 2 lub 3 tygodnie, w zależności od liczby filiżanek. Zapobiega to formowaniu się resztek kawy w ekspresie.

Picie kawy utrzymuje również dobre zdrowie kości, poprawia wypróżnianie, chroni oczy i pomaga zwiększyć przepływ krwi. Do tego dochodzi wysoka zawartość antyoksydantów, fakt, że chroni wątrobę i stymuluje produkcję dopaminy, która jest hormonem zapewniającym uczucie przyjemności. Zadbaj o swój ekspres jak najszybciej i skorzystaj z tabletek do odkamieniania ekspresu Jura.