łóżeczko dla dzieci

Pinio Basic łóżeczko 120×60, wszystko co musisz wiedzieć

Większość współczesnych mebli jest wykonana z płyty MDF. Jest to panel kompozytowy z włókna drzewnego o średniej gęstości. Problem polega właśnie na tym, w jaki sposób te włókna są sklejane, ponieważ tam często stosuje się formaldehyd (lotny związek organiczny, drażniący oczy, nos i gardło, od 2005 roku klasyfikowany przez WHO jako rakotwórczy dla człowieka). Pinio Basic łóżeczko 120×60 choć taką płytę posiada, to klej ten został zastąpiony bezpiecznym odpowiednikiem.

Łóżeczko pinio Basic 120×60 stawia na bezpieczeństwo Twojego dziecka

Istnieją obecnie tak zwane meble „ekologiczne”, ponieważ są wykonane z płyty MDF „generacji ekologicznej” BEZ dodatku formaldehydu, jak w przypadku łóżeczka pinio Basic 120×60.

Ekologiczna płyta MDF to klejona płyta z włókna drzewnego, która oferuje bardzo dobre właściwości techniczne i pozwala na wykonanie (zaokrąglonych) kształtów, na które nie pozwala lite drewno. Ten panel MDF ma emisję formaldehydu porównywalną do naturalnego drewna i może być używany bez ryzyka dla dziecka.

Łóżeczko da dziecka, kompletny poradnik o użytych materiałach

Łóżeczko pinio Basic 120×60 posiada elementy wykonane z drewna. W tym przypadku jest drewno bukowe przeznaczone na szczebelki znajdujące się w łóżeczku. Dziecko tak naprawdę ma nieustannie kontakt z tymi elementami łóżeczka. Dlatego użycie odpowiednich materiałów a przy tym pokrycie ich ekologiczną farbą jest kluczowe dla zdrowia naszych pociech.

Ekologiczne farby wodne wykorzystane w procesie produkcji łóżka dla dziecka tworzą najwyższą ochronę. Nie ulatniają się żadne substancje drażniące. Gdy maluch postanowi spróbować, jak smakują szczebelki (a możemy być pewni, że kiedyś to nastąpi), rodzic może być spokojny o jego zdrowie. Łóżko dla dziecka jest również bezpieczne ze względów na występujące alergie. Mamy małych alergików wiedzą jak ważne jest utrzymanie w czystości otoczenia dziecka i eliminowanie potencjalnych zagrożeń.

  Jak powiększyć taras betonowy - Najlepsze sposoby na powiększenie eksterenu!

 

Łóżeczko pinio Basic 120×60 to szereg zalet, dla których warto wybrać ten właśnie mebel do pokoju swojego dziecka. Jest to również produkt, którego jakość została potwierdzona licznymi certyfikatami zarówno z Polski jak i z Unii Europejskiej. Łóżeczko 120×60 to bezpieczeństwo, wytrzymałość i stabilność dla Twojego dziecka.