Chirurgia naczyniowa w Poznaniu- Neomedica

Obecność w gabinetach dobrego chirurga naczyniowego sprawia, że gabinety Neomedica stają się wyjątkowe. Jest to profesja niezwykle potrzebna i ważna. W naszych gabinetach pracują najlepsi specjaliści, którzy dbają o zdrowie i bezpieczeństwo pacjentów. Więcej informacji o specjalistach i wykonywanych przez nich badaniach znaleźć można na stronie:

Badania obrazowe: USG doppler żył i tętnic kończyn

Chirurg naczyniowy może wykonać bądź zlecić wiele badań diagnostycznych. Jednym z nich jest USG doppler żył i tętnic kończyn. USG dopplerowskie jest zabiegiem bez ryzyka i bezbolesnym, który wymaga niewielkiego przygotowania. Badanie dostarcza lekarzowi ważnych informacji na temat przepływu krwi przez główne tętnice i żyły. Może również ujawnić zablokowany lub zmniejszony przepływ krwi przez zawężone obszary tętnic, co może ostatecznie doprowadzić do udaru mózgu.

USG aorty brzusznej- badanie, które może uratować życie

Tętniak aorty brzusznej jest jednym z najbardziej niebezpiecznych schorzeń układu naczyniowego. Lekarz może potwierdzić jego obecność za pomocą USG brzucha, tomografii komputerowej jamy brzusznej i miednicy lub angiografii. Leczenie zależy od lokalizacji i wielkości tętniaka, a także od wieku, czynności nerek i innych schorzeń. Dlatego konieczne jest wykonywanie badań diagnostycznych, ponieważ tętniaki aorty w wielu przypadkach rozwijają się bezobjawowo, a mogą prowadzić do śmierci.

  Czy warto stawiać dom